Příběh ELEGY

ELEGA je česká firma z Třebechovic pod Orebem s bohatou tradicí, která sahá až do druhé poloviny 19. století. Vyrábíme luxusní kožené kabelky, manažerské aktovky a další zboží, vše z nejlepších italských a českých materiálů. Zaměstnáváme přes 100 lidí a díky tomu jsme největšími výrobci v tomto odvětví v Česku. Nejvíce našich produktů míří do Itálie a Německa, kde se rovněž inspirujeme kvalitou a stylem, který pak zavádíme do nových produktů. Na zakázku zpracováváme i výrobky z výjimečných materiálů jako je krokodýlí a hadí kůže. V naší nabídce najdete i kožené peněženky, opasky, rukavice a koženkové kabelky. Z pravých krokodýlů vyrábíme zakázkově pro Agro Jevišovice. Do roku 2012 byla ELEGA největším českým dodavatelem kabelek v obchodní síti Baťa.

V roce 2014 jsme založili novou značku ELEGA by Dana M, která vzešla ze spolupráce s herečkou Danou Morávkovou. Tu jsme zprvu oslovili kvůli její velké zálibě v kabelkách, aby se stala hlavní tváří naší nové kolekce. Už brzy však bylo zřejmé, že tato spolupráce je teprve začátek. Herečka si totiž luxusní kabelky nejen ráda pořizuje, ale také se v módě vyzná a o kabelkách má značný přehled. Dana navrhla, abychom společně vytvořili zcela novou kolekci vycházející nejen z našich zkušeností, ale nově také z jejích nápadů a citu pro detail. Tak vznikla značka ELEGA by Dana M. První výsledky jsme na český trh uvedli letos na jaře v kolekci nazvané Spring 2014. ELEGA by Dana je sice na trhu stále nováčkem, přesto už o její zboží projevilo zájem stovky zákazníků. Další, navazující řadou je Podzim/Fall 2014.

Náš tým technologů a designérů pravidelně vytváří nové kolekce dle posledních módních trendů. Spolupracujeme i s předními českými návrháři (Ivana Ostřanská – návrhářka a profesorka designu), krejčovskými ateliéry (TIMOURE ET GROUP – Praha, RAP – Hradec Králové, JŠ – Jitka Šedová – Hradec Králové) a také spolupořádáme módní přehlídky. Jsme součástí projektu LOCAL ICONS, který podporuje tradiční české firmy a máme certifikát ČESKÝ VÝROBEK.

Pokračujeme ve více jak staleté tradici a zároveň do našeho sortimentu zavádíme současné prvky.

Naše zboží si lze vybrat v našem internetovém obchodě na stránkách www.elega.cz nebo můžete navštívit kamennou prodejnu v sídle firmy v Třebechovicích pod Orebem.
Manažerský team ELEGA, spol. s r.o.